Vraví sa, padni komu padni, a tak sa pred pár týždňami stalo niečo podobné aj mne, či skôr môjmu drahému, vekom o niečo mladšiemu, bratovi. Mimochodom máme sa veľmi radi už od útleho detstva a navzájom sa vo všetkom podporujeme a pravidelne navštevujeme. Proste držíme stále pri sebe. Viem, že môj milý braček je – na rozdiel odo mňa – extra šašo a recesista, ktorý nepokazí žiadnu zábavu, ba naopak, rád svoje kandské žartíky do detailov pripravuje. A tak ma nijako zvlášť neprekvapil jeho telefonát, ktorý v prvom okamihu vyznieval ako vydarený žart, no po chvíli mi ostali len prázdne otázniky a klopanie na čelo.

Nejlepší firma na čištění koberců a čalounění je A Servis Lipka, s.r.o.

Keďže pracujem už niekoľko rokov v známej upratovacej firme A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Bratislava, mám takmer denne po ruke najrôznejšie príbehy, kde sa pri znečistení koberca medzi sebou striedajú raz náhoda, smola, nepozornosť alebo nešikovnosť – presne ako ľudia. Proste sa stane aj v lepšej rodine, že niečo vylejete, hento rozbijete, či tamto prevrátite. Brat mi však ponúkol new story, kde bola hlavným hrdinom snaha dobre sa zasmiať, pokiaľ možno na cudzí učet. Žiaľ, vypálilo to celé presne naopak. Prirodzene, že osobne to všetko odskákal sám pán brat.

Čistenie kobercov - Hĺbkové tepovanie v Bratislave‎

Brat je stále slobodný a rád o sebe tvrdí

Brat je stále slobodný a rád o sebe tvrdí, že si ho ešte žiadna žena nezaslúžila. Má však veľký kopec kamarátov, takže ho vzťahová topánka zvlášť netlačí. Ako mi hovoril, nedávno bol pozvaný do domu svojho spolužiaka, ktorý sa stal premiérovým otcom, takže sa patrilo slušne popiť, pobaviť a pochváliť. To by ale nebol môj brat, keby ho nenapadla kapitálna hlúposť. S ďalšími dvoma podobnými „maskotmi“ vymysleli fakt dobrú haluz (citujem slová môjho súrodenca), že svojmu príma kamarátovi a jeho nádhernej manželke a novopečenej mamičke, zablahoželajú – okrem iného – fľašou skvelého francúzskeho vína a extra vydarenou, šľahačkovo-višňovou tortou.

No hej, ale vtip bol v tom…

Která firma vyčistí koberce v našem městě

No hej, ale vtip bol v tom, že tá ich slávna fľaša bola filmovou atrapou, ktorá síce dobre vyzerala, ale žiadne víno nešenkovala, tobôž francúzske. Podobne na tom bola aj voňavá torta. Išlo len o zamaskovaný nafúknutý balónik, síce sladko dozdobený a na prvý pohľad lákavý, ktorý mal ale pri prvom rozkrojení vyvolať kolosálnu salvu smiechu. Keď sa brat vo svojom popise dostal až sem, začal som tušiť, že sa niečo poriadne pokazilo. Napokon, vo firme som už zažil všeličo a služby upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA spočívajú práve v tom, aby sa kadejaké maléry a karamboly spojené s kobercami, dali rýchlo do poriadku. Nebol som ďaleko od pravdy, však, braček?

ČISTENIE, PRANIE-KOBERCOV

O nejaký kúsok to hádam skrátim. Fórik s fľašou bol bezchybný, takže pripravené poháre ostali suché práve tak, ako ústa všetkých okolo stola. Smiech, úsmevy, radosť, cvakanie mobilov, šumenie kamier. Keď sa na naliehanie oboch „maskotov“ a môjho brata chystalo nakrojenie torty, napätie doslova horelo, podobne ako sviečky v sladkom kréme. Stačil však jeden ostrejší dotyk noža a slávna torta v miestnosti doslova explodovala.

Treba túto scénu ďalej popisovať…

Treba túto scénu ďalej popisovať? Mal som dojem, že zle počujem, lebo som si celkom živo predstavil, čo tá šľahačka, tuhý krém, a najmä višne, okolo seba napáchali. Vlasy, košele alebo obrus neboli pravým dôvodom vraždiť, aj keď kamarát mal údajne sto chutí chytiť brata pod krkom, keďže rozcitlivelá manželka utrpela bezmála šok. Teplá voda, prášok, plus hora chlapských nadávok dali veci ako-tak do poriadku, no koberec bol z trochu iného konca. Mäsité, trpké višne a ich tmavá, hustá šťava povytvárali okolo stola fliačiky, fľaky a škvrny, ktoré dokonale dostáli svojej nechvalnej povesti – nedalo sa ich, napriek snahe všetkých prítomných, bežným spôsobom zbaviť.

Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Tušíte celkom správne, dokonca bez dlhého hádania. Práve preto mi brat volal, lebo ešte v ten večer sa v rámci krízového štábu zhodli prítomní na tom, aby sa koberca ujala dajaká profi firma, samozrejme na náklady môjho drahého brata a jeho dvoch podarených kumpánov. Ale veď A SERVIS LIPKA to zvládne, nie? Ako vidno, ďalšiu debatu začal náš rodinný vtipkár fakt žoviálne. Trochu ten koberec prebehnete tým vašim tepovačom, dobre všetko napeníte, potom povysávate a koberec bude zase príma klasa, pokračoval do telefónu ten večný optimista spriaznený po krvi práve so mnou.

Trochu ma tie jeho bum-bum reči vyviedli z konceptu, a tak som ho zastavil. Vieš vôbec, akou metódou naša firma A SERVIS LIPKA čistí koberce, bráško? To, čo si spomínal nerobíme, lebo technológia beží stále dopredu. Ponúkame hĺbkové strojové čistenie, prosím pekne. Máš vôbec predstavu o čom to je a ako tento systém čistenia funguje? Brat ostal na maličký okamih trošku zarazený, ale vzápätí zahral všetko tradične do autu. Povedz mi, začal naliehavejšie, ktorý je z tých dvoch postupov bude teda v tomto prípade lepší. Mám nechať ten koberec vytepovať alebo – ako mi teraz sám hovoríš – strojovo vyčistiť?

Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučov

Samozrejme, začal som, že naša metóda je najlepšia…

Samozrejme, začal som, že naša metóda je najlepšia, aj keď o neveľký kúsok drahšia, ale tepovanie – hovorí sa mu tiež extrakčná metóda – je už dnes technologicky aj morálne prekonané. Ak ide zákazníkovi o dosiahnutie kvality a želaného výsledku, treba vsadiť len na hĺbkové strojové čistenie. Ok, tak ma presvedč, teda nie priamo mňa, ale toho kamoša, ktorému som poničil koberec, brácho. Medzi štyrmi očami – a dosť medzi zuby – mi totiž povedal, že keď ten koberec nebude zase all funglovka, kúpim mu obratom nový. A ešte dodal, že takú funny balónik tortu potom urobí zo mňa. No veď hej, naštval sa na mňa hlavne kvôli žene.

Poznáš ma, takú fér ponuku proste odmietnuť nešlo…

ako vyčistiť koberec s dlhým vlasom

Poznáš ma, takú fér ponuku proste odmietnuť nešlo, že? Mňa z teba vystrie, rezignoval som už takmer bez novej energie. Takže, teraz ma pozorne počúvaj, nech máš akú-takú predstavu, a hlavne informácie pre seba aj pre kamoša, no hlavne – pre budúcnosť. Samozrejme, že človek si nedáva koberce čistiť každý boží deň, ale niekedy sa nám zídu rôzne informácie, ktovie, kedy to bude práve táto. To tvoje spomínané tepovanie je už skrátka dávno out, vyšlo natrvalo z módy. Aj keď sa síce na trhu stále ponúka a zákazníkmi ešte využíva, poletuje okolo neho toľko technologických nedostatkov, že tadeto pre moderné spôsoby upratovania už cesta dlho nevedie. To mi môžeš ako profíkovi s praxou v brandži veriť.

Napríklad taká práca s vodou. Keď sa tepuje, používa sa logicky tepovač. To je taký stroj na aplikáciu čistiacej chémie, teda peny do koberca, plus vysávač v jednom. Doplní sa teplou vodou a ide sa. Celkom to funguje, ale veľa vody ostane v koberci, a to nie je dobre. Klient musí potom čakať celé hodiny, občas aj medzi tromi až deviatimi, kým sa mu jeho koberec celkom vysuší. No, žiadna sláva, doplnil ma uznanlivo brat. Presne ako hovoríš, žiadna sláva, potvrdil som. Koberec by sa počas sušenia navyše nemal nijako zaťažovať, nemalo by sa po ňom vôbec chodiť, keď tak v čistých papučiach, a tak ďalej a tak podobne. Skrátka, pol dňa prázdneho čakania navyše, doplnil som sám seba.

recepty na cistenie kobercov

Ešte horšie však býva, pokračoval som…

Ešte horšie však býva, pokračoval som, keď tá spomínaná, akoby zabudnutá voda, uvoľní z koberca starú, zájdenú špinu, ktorá v tichosti vypláva na povrch, tu pomaly uschne a klient ráno – na údajne čistom koberci – objaví odporné fľaky a mapy.   Tak, to musí byť big radosť, uľavil si brat. A fakt sa to stáva? No stáva, a nie je to nič, čo by zákazník ďalej odporúčal, to mi môžeš veriť. Hneď sa reklamuje, dohaduje, občas sa čistí znovu. Proste, zbytočne zlá krv a ďalšie premárnené náklady. O stratenom čase oboch strán sa baviť ani nemusíme, že?

Pomocí čeho dosáhneme, že bude koberec vypadat jako nový

Počúvaj, to vážne ľudia vidia zase len tie prachy…

Počúvaj, to vážne ľudia vidia zase len tie prachy, aby – preboha – čosi malé ušetrili? Ja si radšej naopak priplatím, nech mám s kobercom na dlhý čas pokoj, čo? Brat sa očividne v téme naštartoval, takže som ďalej pokračoval. Tiež si myslím, že neprestalo platiť – nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Dobre, fajn, tepovanie je teda výbehový model, takže teraz prišel rad na teba a vašu firmu A SERVIS LIPKA. Tak teda daj, nech viem čo ponúkate a či do toho idem, spustil brat na mňa z  inej strany. To vieš, kamošov koberec musí byť tip-top, lebo sme to s tou kvázi schwarzwaldskou tortou celé trochu nedomysleli. A pritom je strašne dobrá, zasníval sa brat. Ok, vtipkár, hovorme o hĺbkovej strojovej metóde, nech sa dozvieš všetko, čo potrebuješ.

ako vyčistiť biely koberec

To, že A SERVIS LIPKA je na trhu už pekné roky určite vieš. S robotou máme skúsenosti doma aj vonku a myslím, že dnes stojíme pevne na vrchole. Možno pre lepšie zapamätanie zopakujem, že metóda, ktorou vyčistíme spoľahlivo akýkoľvek koberec sa oficiálne a odborne nazýva – hĺbkové strojové čistenie. Keď všetko premením na drobné, dá sa odvodiť, že koberce čistíme do hĺbky a strojom. Logicky tak pri našej robote používame kvalitnú a výkonnú techniku, presne a účinne pracujúcu chémiu, no a všetko to riadia a realizujú vyškolení, skúsení a precízne pracujúci zamestnanci. Prirodzene, že sa hrdo rátam medzi nich i ja sám.

Začiatok každej našej zákazky spočíva v dôkladnej príprave…

prípravok na čistenie kobercov

Začiatok každej našej zákazky spočíva v dôkladnej príprave čistiaceho roztoku, kde hrá hlavnú rolu unikátna chémia z Nemecka od firmy Bosch RTS. Nemám najmenšiu predstavu ako a z čoho ju špičkoví chemici poskladali, ale u nás fungovala a funguje vždy bezchybne, ba dokonale. Proste sa na ňu môžeme spoľahnúť. Vďaka jej účinkom dostaneme z koberca nielen takú tú bežnú špinu, ale aj humus, čo sa tam naukladal za dlhé roky. Spolu s ním potom zo štruktúry koberca vysťahujeme všetky roztoče, alergény a inú maličku háveď, ktorá si každý koberec rada predplatí.

Aby som to podčiarkol…

Aby som to podčiarkol. My koberce vlastne nečistíme, my ich vyčistíme a vydezinfikujeme, čo sú slová, ktoré presne vystihujú silu chémie od Bosch RTS a našej perfektne vyváženej metódy, ok? Je mi to jasné, ozval sa brat, robíte to skrátka z gruntu. Môžeš pokračovať, lebo len chémia na to všetko stačiť nebude, alebo áno? Samozrejme, že chemický roztok potrebujeme do koberca dajako zapraviť, takže využívame výkonný kotučový stroj s rotačnými kefami. Ten nám kozmetiku napení do podoby aktívnej, hustej peny a „pošle“ až na samé prízemie čisteného koberca, teda do podsady.

Hĺbkové Čistenie Kobercov Bratislava

Chémia v celom tom procese urobí všetko potrebné a zo špinavého, často málo udržiavaného koberca sa postupne stáva výstavný kúsok. Občas je na nerozoznanie od nového, priamo z obchodu, čo klienti niekedy veľmi radi spomínajú. Lenže tu sa s čistením nemožeme zastaviť, lebo špina ešte nie je nadobro preč. V tomto momente nastupuje pomocník-extrém, teda extrémne silná mašina s trojicou motorov, náš spoľahlivý, výkonný vysávač. S jeho energiou každý koberec zbavíme nielen znečistenej peny, všetkej tej starej špiny a roztočov, ale odsajeme takmer všetku vodu, ktorá sa do textílie dostala, lebo bez vody sa čistiť nedá.

A pozor, bráško, keď hovorím odsajeme…

A pozor, bráško, keď hovorím odsajeme, tak fakticky odsajeme. Koberec je po skončení nášho dynamického vysávania takmer celkom suchý, takže odpadá čakanie na sušenie, ktoré si tepovanie vyžaduje. Občas sa ženy-klientky pýtajú, či tak silný stroj koberec nepoškodí. Ale môžeš mi veriť, že za tie dlhé roky vo firme A SERVIS LIPKA sa nám nič podobné nestalo. Aha, takže to znamená, že vaši zákazníci ušetria dlhé hodiny čakania, kým sa celá plocha poriadne vysuší? Presne tak, potvrdil som. Koberec sa dá vlastne okamžite používať a nehrozia tu ani druhotné fľaky, ktoré sa počas extrakčného čistenia na koberci objavia. Skrátka, voda je z koberca natrvalo fuč a náš zákazník tak dostáva len dokonale vyčistený, vydezinfikovaný a svieži koberec. Taká je naša hĺbková strojová metóda.

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!

Hmm, počúva sa to veľmi dobre…

Hmm, počúva sa to veľmi dobre, skonštatoval brat, tým skôr, ak to presne aj takto funguje. Takže výsledkom vašej roboty je čistota, dokonca hygienická a dlhé týždne spokojnosti pre každého zákazníka. Vieš čo, dohodnime sa, pokračoval brat, že ten kamošov koberec si vezmete pod patronát. Nech sa jeho podoba vráti tam, kde bola, hmm? Veľmi rád som s jeho návrhom súhlasil, lebo stále neprestalo platiť, že lepšie je raz vidieť, ako sto ráz počuť. Dohodli sme si termín i čas a o dva dni rozbehli čistenie koberca plného fľakov od višní a sladkého krému. Musím uznať, že koberec nevyzeral vôbec dobre, no za roky praxe sme videli horšie prípady.

Ako vyčistiť koberce a čalúnený nábytek

Prirodzene, že sme ho vyčistili bez akýchkoľvek väčších problémov, a to v celkom bežnom čase. Brat bol, samozrejme, osobne prítomný. Keďže ho zrejme poriadne hrýzlo svedomie a snažil sa nám byť nápomocný, čo ale nebolo treba. Nemusel mať žiaden strach, všetko u nás klaplo na výbornú. Firma A SERVIS LIPKA tak zase dodržala dané slovo a bratov kamarát i jeho manželka výsledok čistenia privítali s veľkou úľavou. Keď sme odchádzali, brat mi na chodbe ešte uznanlivo potriasol rukou a dodal, že ak bude nabudúce doma čistiť koberec, tak len s profíkmi, ako som ja. Dodal som – naoko urazene. To ale znamená, že inú voľbu ako moju maličkosť a firmu A SERVIS LIPKA mať nebudeš, čo? Zasmial sa a bol očividne rád, že sme mu pomohli.